Słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej

W ciągu ostatniego miesiąca cała nasza praca została przewrócona do góry nogami. Duża część sektora IT jeżeli wcześniej nie pracowała w trybie home office to miała jako takie pojęcia jak to może wyglądać. Gorzej z pracownikami z innych działów. W dalszym ciągu jesteśmy przyzwyczajeni do standardowego schematu pracy 8-16 w biurze. Czasy się zmieniają i coraz więcej firm po przetestowaniu nowego sposobu pracy widzi w nim możliwości, a nie zagrożenia. Pracodawcy przestają się obawiać utraty kontroli nad pracownikiem, a dokładniej utraty jego produktywności. Ostatnie doświadczenia nauczyły nas iż praca zdalna ma swoje wady oraz zalety. Jednym z najważniejszych elementów pracy w trybie home office jest przygotowanie stanowiska, a jego nieodłącznym elementem zestaw odpowiednich słuchawek konferencyjnych. Poniżej przedstawiam listę proponowanych modeli o różnej specyfikacji oraz różnym zakresie cenowym. 

HyperX Cloud II

HyperX Cloud II

Nienajmłodszy zestaw słuchawek gamingowy. Pomimo swojego wieku jest to model niesamowicie doceniany zarówno przez krytyków jak i przez użytkowników.

Co cechuje ten model? Na pewno ponadczasowy wygląd, wygoda w użytkowaniu, jakość dźwięku oraz dobrej jakości mikrofon. HyperX są słuchawkami, które sprawdzą się idealnie jako zestaw do gier oraz do pracy. Cena? Od 319,00zł.

Jabra Biz2400 Duo MS

Słuchawki Jabra są przeznaczone stworzone z myślą o wspieraniu usług firmy Microsoft jak Skype for Business czy Microsoft Teams. Jest to zestaw lekki oraz wygodny z dobrą jakością dźwięku oraz selektywnym mikrofonem. Co może nas odstraszyć? Cena, która zaczyna się od około 760,00zł.

Sennheiser PC 8 USB

Sennheiser PC 8 USB

Nazwa Sennheiser kojarzy mi się z jednym – wspaniała jakość dźwięku oraz pełen profesjonalizm. PC 8 USB jest stereofonicznym zestawem, który łączy w sobie cechy wspaniałej jakości dźwięku z przystępną ceną oraz wygodą.

Zestaw ten sprawdzi się zdecydowanie lepiej w biurze typu openspace niż w domu gdzie wokół biegają dzieci jednak z powodu ceny jest to produkt wart dłuższego zastanowienia. Cena? Rozpoczynamy od 249,00zł.

Logitech Zone Wireless

Logitech Zone Wireless

Pierwszy z trzech produktów firmy Logitech w tym zestawieniu. Zone Wireless jest zestawem przeznaczonym głównie do pracy biurowej ale sprawdzi się również w warunkach domowych. Jego zaletami są bezprzewodowe ładowanie Qi, wyciszenie mikrofonu poprzez jego obrócenie oraz przyzwoity poziom wytrzymałości baterii.

Koszt? Niemały. Cena zaczyna się już od 880zł wzwyż. Same opinie o tym produkcie są zrównoważone.

Razer Nari

Razer Nari

Kolejny zestaw gamingowy w zestawieniu, który sprawdzi się równie dobrze do gier jak i pracy. Są one wygodne, dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz, mikrofon charakteryzuje się czystością dźwięku.

Jakie są wady tego produktu? Razer Nari to słuchawki dużych rozmiarów. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić zaczyna się od 439,00zł.

Logitech Stereo Headset H110

Logitech Stereo Headset H110

Małe słuchawki o przyzwoitym poziomie redukcji szumu oraz całkiem przyzwoitej czystości dźwięki mikrofonu. Nie jest to na pewno produkt z topu i nawet nie leżał blisko niektórych modeli opisanych powyżej jednakże są to słuchawki przyzwoite.

Do niedawna cena tych słuchawek nie przekraczała 100,00zł. Na chwilę obecną sklepy gdzie ten model jest dostępny oferują je powyżej 200,00zł co uważam za drobne nieporozumienie. Tak jednak działa prawo popytu i podaży.

Logitech H800

Logitech H800

Ostatni produkt spod szyldu Logitech w tym zestawieniu i mój faworyt. W tym przypadku jestem trochę nieobiektywny, ponieważ korzystam z tego modelu na zmianę ze słuchawkami Jabra (poniżej). Co wyróżnia ten zestaw? Są one wygodne, dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz, mikrofon stoi na wysokim poziomie. Dodatkowo mamy tutaj dwa rodzaje połączenia. Dongle, który służy jak połączenie z naszym laptopem/komputerem oraz Bluetooth, który służy jako połączenie z telefonem. Dzięki temu możemy komfortowo korzystać z obu urządzeń jednocześnie.

Cena rozpoczyna się od około 600,00zł ale można znaleźć je na różnych aukcjach w niższych cenach. Jest to model wart uwagi, który ma jednak bardzo dużą wadę. Bateria mogłaby być dużo lepsza, ponieważ wytrzymuje maksymalnie jeden dzień pracy.

Jabra Evolve 65

Jabra Evolve 65

Drugi zestaw słuchawkowy z którego korzystam na co dzień. Jest on moim głównym zestawem do pracy wydanym przez obecnego pracodawcę. Jabra Evolve 65 są słuchawkami przeznaczonymi głównie do pracy z oprogramowanie Microsoft Teams oraz Skype for Business. Podobnie jak w przypadku Logitech H800 mamy dwa sposoby podłączenia. Dongle – do połączenia z komputerem oraz Bluetooth do połączenia z telefonem. Zestaw ten jest wygodny aczkolwiek przy dłuższym czasie głowa może rozboleć. Na szczęście dzięki małym rozmiarom możemy opaskę założyć za tył głowy, a mikrofon dalej będzie przy naszych ustach.

Dodatkowo na pochwałę zasługuje czas pracy baterii, który wynosi około 14h. Cena tego produktu waha się od 599,00 wzwyż co i tak nie jest wygórowaną cenę za słuchawki tego producenta.

Jeżeli miałbym w chwili obecnej wybierać pomiędzy Logitechem H800, a zestawem Jabra to musiałbym się bardzo zastanowić. Moje uwielbienie do Logitecha pewnie by wygrało, ponieważ ich jedyną wadą jest słaba bateria. Możemy to zaradzić poprzez ładowanie kablem USB z komputera.

Dodaj komentarz