Koronawirus i Nvidia wprowadza nowe trendy

Szalejąca epidemia koronawirusa pokrzyżowała już plany wielu firmom, rozgrywkom czy imprezom masowym. Dobrym przykładem są tutaj piłkarskie rozgrywki sportowe w Anglii czy Włoszech. Dużo spotkań zostało już przełożonych lub rozegranych przy pustych trybunach. Do tej pory nie wiadomo czy rozgrywki te nie zostaną całkowicie odwołane co byłoby sytuacją bez precedensu. Podobnie ma się sytuacja w strefie IT oraz organizowanych konferencjach nowych technologii.

Odwołanie Google I/O 2020

Google planował swoją konferencję pomiędzy 12 a 14 maja w Shoreline Amphitheatre w Mountain View. Gigant na rynku nowych technologii postanowił, że zdrowie gości oraz pracowników firmy jest dużo ważniejsze niż przedstawienie planów firmy na kolejne lata. Organizatorzy zwrócą pieniądze za bilety zainteresowanych ale tylko dotyczące samej konferencji. Zwrot kosztów nie dotyczy biletów komunikacyjnych ani kosztów zakwaterowania. Dodatkowo Google zapowiedziało, że osoby, które wykupiły bilety na tegoroczną konferencję będą miały prawo pierwokupu biletów na przyszłoroczną edycję konferencji. Organizatorzy poszukują innych możliwości w jaki sposób mogliby przedstawić prezentacje dla zainteresowanych.


Źródło: pclab
Źródło: Google

Odwołanie F8

Problemy dotknęły również konferencji organizowanej przez firmę Facebook. Przy napływających informacjach o wycofywaniu się lub odwoływaniu konferencji przez najróżniejsze firmy, firma Marka Zuckerberga postanowiła odwołać konferencję F8. Osoby zainteresowane będą na pewno zawiedzione tym faktem, ponieważ liczyły na przedstawienie dokładnych planów na kolejne lata oraz możliwych nowych produktów. Facebook przygotowuje możliwość przygotowania serii streamów, które miałyby zastąpić tegoroczną edycję konferencji.


Źródło: pclab

Przeniesienie GTC 2020

Nvidia przygotowywała konferencję GTC 2020 w San Jose Convention Center ale z powodu panującej epidemii koronawirusa postanowiła, że nie odbędzie się ona w tradycyjnej formie. Ważnym jest że firma nie zrezygnowała całkowicie z organizacji konferencji, a przeniosła ją całkowicie do sieci. Jest to pierwsza firma, która konkretnie przekazała w jaki sposób zastąpi tradycyjną formułę. Nvidia współpracuje z prelegentami aby udostępnili swoje prezentacje, które miałyby zostać przekazane zainteresowanym.
Koszty zainteresowanych zostaną całkowicie zwrócone. Osoby biorące udział w deweloperskim projekcie Nvidii będą mogły zadawać techniczne pytania prelegentom.
Nvidia udostępni więcej informacji już wkrótce.


Źródło: pclab
Źródło: Nvidia

Czy Nvidia wprowadzi nowy trend w konferencjach?

Należy przyznać, że przy panicznym odwoływaniu konferencji przez gigantów nowych technologii to Nvidia prezentuje się najlepiej w alternatywnym rozwiązaniu. Wiadomo, że udział w tego typu wydarzeniach na żywo jest nie lada przeżyciem i jest niewspółmierny w stosunku do prezentacji w sieci ale trzeba przyznać, że jak na razie Nvidia pokazała, że jak się chce to można.
Pytanie brzmi czy w następnych latach będziemy oglądać wzrost tendencji do przenoszenia tego typu imprez do sieci? Koszt organizacji oraz zakupu dostępu z całą pewnością się obniży. Może będziemy świadkami nowego rozdziału w tworzeniu konferencji?

Dodaj komentarz