Co nowego w Microsoft Teams

Microsoft wprowadza szereg zmian oraz udoskonaleń w swojej aplikacji komunikacyjnej. Dobrze, że gigant z Redmond słucha użytkowników oraz patrzy na ręce konkurencji.

Nowa, lepsza integracja pomiędzy Microsoft Teams, a Microsoft Outlook

Zespoły w firmach są jej wewnętrznym motorem napędowym. Microsoft Teams od początku było aplikacją, której zadaniem było rozwijanie oraz ułatwianie pracy w zespole. Czasem jednak chciałoby się przekazać swoją pracę za pomocą starej wiadomości e-mail. Microsoft wprowadził nową integracją pomiędzy aplikacjami. Jest to na pewno zdecydowane ułatwienie dla zespołów.

Ukierunkowane wiadomości

Podczas pracy zespołowej bardzo ważnym jest aby umieć się odnaleźć w rozmowie pomiędzy wieloma użytkownikami. Microsoft Teams wprowadza możliwość tworzenia tagów, które będą oznaczały konkretne podzespoły w zespole. Dla przykładu posiadamy w firmie zespół Sprzedawcy, a chcemy wysłać konkretną informację do podzespołu Kasjerzy. Do tego celu oznaczymy ich za pomocą specjalnego tagu. Więcej o tagach możemy przeczytać na oficjalnej stronie Microsoft’u.

Grupa zbliżeniowa: oferta Micrsoft Teams dla małych i średnich firm

Małe oraz średnie firmy liczących do 5000 użytkowników wybierających Microsoft Office jako jego podstawowy pakiet biurowy rozpocznie pracę w Microsoft Teams w jednej grupie. Ma to za zadanie zbliżyć wszystkich pracowników do siebie. Więcej informacji można znaleźć w tym artykule.

Rozwinięcie obsługi plików w Microsoft Teams

Została wprowadzona nowa forma obsługi plików aplikacji Microsoft Teams poprzez Sharepoint. Wraz z nową funkcjonalnością w zakładce Plik otrzymujemy możliwość synchronizacji plików z naszym komputerem osobistym. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.

Jak widać Microsoft z każdym miesiącem rozwija swój kombajn komunikacyjny. W ostatnim czasie w firmie dla której pracuje doszła wytyczna, że całkowicie rezygnujemy z korzystania Skype na rzecz Microsoft Teams. Idzie za tym dużo pracy, ponieważ niektórzy użytkownicy pracowali na Skype całe życie i nie rozumieją w czym Teams jest lepiej. Przygotowuje serię artykułów związaną całkowicie z tą aplikacją.


Wykorzystane zostały informacje z oficjalnego artykuły na stronie Microsoftu. Czytaj tutaj….

Dodaj komentarz