Wyłączenie komunikatu z ocenami iOS

Lubię testować różnego rodzaju aplikacje. Nigdy nie ukrywałem, że jestem strasznym gadżeciarzem i jak widzę jakąś nowość to oczy od razu mi się świecą. Prawdopodobnie dlatego moja praca sprawia mi tyle przyjemności, że jeszcze chce mi się o niej pisać. Nie lubię jednej rzeczy w testowaniu aplikacji: wyskakujących natrętnie okienek aby ocenić dany program. Rozumiem że oceny są bardzo ważne, ponieważ poświadczają przed innymi użytkownikami, że ten konkretny twój jest wart czasu osób, które testów nie lubią. Zdarzają się również osoby, które oceniać nic nie lubią. Może być to jakaś awersja ze szkoły, trudno powiedzieć. Jaki wybór mają takie osoby?

Wyłączenie komunikatu – instrukcja

Mogłoby się wydać, że instrukcja na wyłączenie jakże ważnych powiadomień będzie skomplikowana i utrudniona dla zwykłego użytkownika. Nic bardziej mylnego. Instrukcja składa się z czterech, banalnie prostych kroków.

Przechodzimy do Ustawień

Ustawienia

Po wejściu w Ustawienia naszego systemu operacyjnego nasz wzrok powinien skierować się na największą ikonę: Apple ID. Możemy na przyszłość zapamiętać, że to właśnie tutaj znajdziemy większość najpotrzebniejszych informacji oraz opcji.

Jesteśmy w Apple ID

Apple ID

Będąc w Apple ID mamy bardzo jasno zaznaczone najróżniejsze opcje takie jak nazwisko, numery telefonu, email; iCloud; iTunes Store i AppStore.
Znaleźliśmy to co nas interesuje. Komunikaty o tym czy podoba nam się dana aplikacja dotyczą właśnie sklepu Apple i to w jego ustawieniach musimy pogrzebać.

Wyłączamy Oceny/Recenzje

Oceny tak

Domyślnie opcja Oceny/recenzje w aplikacjach jest zaznaczona. Naszym jedynym zadaniem jest jej odznaczenie tak jak poniżej.

Oceny nie

Co dalej?

Można powiedzieć, że nic dalej nie musimy robić. Wyłączyliśmy natrętne powiadomienia o wystawieniu oceny/recenzji danej aplikacji. Teoretycznie nic nie musimy robić, a w praktyce jak najmocniej namawiam aby wystawić ręcznie taką ocenę lub nawet recenzję. Jeżeli aplikacja działa bezbłędnie to warto docenić autora. Jeżeli aplikacja posiada błędy lub wady to warto poinformować autora programu aby to naprawił. Twórca aplikacji poświęcił swój czas oraz przelał swoją wiedzę. Każdy lubi być doceniony, więc doceniajmy twórców lub dawajmy im chociaż informacje czemu dana aplikacja nie działa tak jak byśmy chcieli.

Dodaj komentarz