Mobilne aplikacje skanujące

Ilość dokumentów oraz notatek już w czasach szkoły może przyprawić o zawrót głowy, a ilość dokumentów w wersji papierowej w pracy zawodowej przeraża. Czy dożyjemy kiedyś czasów gdy podstawą prowadzenia biznesu będzie jedynie sieć? Mam taką cichą nadzieję. Jeszcze kilka lat temu aby przygotować skany dokumentów dla przełożonego musieliśmy udać się do urządzenia wielofunkcyjnego. Nie byłoby z tym problemu jeżeli znajdujemy się w biurze. Model urządzenia wielofunkcyjnego, który jest wykorzystywany w mojej pracy pozwala skanować kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt stron na minutę. Mała rzecz, a cieszy. Co jeżeli nie jesteśmy w biurze, a w delegacji, u klienta lub wygodnie siedzimy w domu? Z pomocą przychodzą nam coraz lepsze oraz coraz szybsze mobilne aplikacje skanujące.
Poniżej przedstawiam listę aplikacji wartych uwagi.

Program Notatki dla systemów iOS

Domyślnie zainstalowany program Notatki dla systemu iOS pozwala w łatwy sposób skanować dokumenty prosto do naszego notatnika. Aplikacja jest prosta, szybka oraz darmowa. Nie posiada zbyt wielu dodatkowych opcji ale jest zdecydowanie warta uwagi.
AppStore

Scanbot

Aplikacja przeznaczona na oba wiodące systemy operacyjne. Posiada dużo szersze zastosowanie niż poprzednik i spokojnie możemy go wykorzystywać w celach prywatnych jak i służbowych. Posiada płatną wersję PRO ale nie jest ona niezbędna do podstawowego korzystania. Zbiera bardzo dobre opinie w obu systemach.
AppStore
Sklep Play

Microsoft Office Lens

Coś dla użytkowników pakietu biurowego od giganta z Redmond. Lens jest aplikacją dobrą, nawet bardzo dobrą ale na pewno nie idealną. Sam z niej korzystam bardzo często i jestem z niej zadowolony. Uważam, że jej pełnoprawne działanie rozpoczyna się w momencie gdy zaczniemy w pełni korzystać z pakietu Office. Dostępna na obu wiodących systemach operacyjnych.
AppStore
Sklep Play

Evernote Scannable

Aplikacja Evernote Scannable jest bardzo dobrą i szybką aplikacją skanującą. Prawdopodobnie jest to aplikacja z najszybszym algorytmem. Należy ona do rodziny aplikacji Evernote czyli bardzo popularnej aplikacji notującej (wiem, że jest to uproszczenie). Dostępna jedynie na systemie operacyjnym Apple.
AppStore

Fine Scanner

Mobilna aplikacja skanująca polecana osobom, które lubią skanować książki. Obecnie na rynku jest to jedyna aplikacja, która w aż tak dobry sposób zeskanuje dwie strony książki oraz je rozdzieli. Dostępna na oba systemy operacyjne zbiera dobre recenzje użytkowników.
AppStore
Sklep Play


Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tych aplikacjach lub po prostu nie chce się Wam czytać to zapraszam do nagrania Antyweb.pl

Dodaj komentarz