Office 365 zmienia się w Microsoft 365

Office 365 jest usługą firmy Microsoft, która zbiera wszystkie usługi pakietu Office, OneDrive, Skype i inne w jedno miejsce w abonamencie rocznym lub miesięcznym. Więcej o usługach oraz funkcjach tego produktu pisałem w artykułach: kategoria Microsoft oraz GSuite – główny rywal Office 365. Od 21 kwietnia 2020 Microsoft zmienia nazwę jednego ze swoich głównych produktów na Microsoft 365.

Czy chodzi jedynie o zmianę kosmetyczną z przedrostka Office (ang. biuro) na Microsoft? Mogłoby się tak wydawać, ponieważ oprócz aktualizacji poszczególnych produktów to np. w wersji firmowej główną zmianą będzie w tej chwili nazwa. Może się wydawać że jest zmiana kosmetyczna jednakże moim zdaniem jest to preludium do dużo większych zmian oraz początek unifikacji wszystkich swoich produktów pod jednym szyldem.

Jakie zmiany nas czekają?

Można powiedzieć, że aktualnie główne zmiany dotkną nazwy usługi ale zostaną dodane również nowe funkcjonalności. Microsoft Word zostanie ulepszony o zwiększony wpływ sztucznej inteligencji na pisany przez nas tekst. Nie chodzi jedynie o poprawę ortograficzną ale również o efektywność oraz jakość tekstu jako całości.

Zostanie również zaktualizowana usługą PowerPoint dzięki której będziemy mogli tworzyć coraz to lepsze prezentacje. Zdecydowaną nowością jakiej mogą spodziewać się subskrybenci usługi Microsoft 365 będzie dostęp do ponad 8000 obrazków oraz 175 filmików w portalu Getty Images, a także 300 nowych czcionek, a także 2800 ikon. Podejrzewam, że ilość ta będzie stale wzrastała.

Na nowość która wymaga osobnego wspomnienia jest wprowadzenie nowej formy komunikacji. Microsoft oddaje w ręce użytkowników jego usługi produkt, który nie tylko jest mocno rozwijany ale podbija rynek – Microsoft Teams. Liczy się że już około 44 milionów użytkowników korzysta z tego oprogramowania. Jestem bardzo ciekaw jak sprawdzi się aplikacja Teams wśród użytkowników domowych.

Microsoft 365 – 21 kwietnia

21 kwietnia będzie ważną datą. Kolejnych kilka miesięcy powinno być niezwykle ciekawych. Osobiście mam nadzieję, że aktualnie panująca sytuacja nie wpłynie znacząco na działania giganta z Redmond ani na odpowiedzi jego konkurentów.


Źródło:
Więcej informacji możecie znaleźć na oficjalnej stronie Microsoftu: TUTAJ

Dodaj komentarz